מהו ולודרום?

ולודרום הוא מסלול אופניים אליפטי באורך של 150 מ' עד 500 מ', שרוכבים בו באופניים מיוחדים. המסלול עשוי בדרך כלל מעץ, בטון או אספלט ומשופע לכיוון מרכז המסלול. למסלול שתי פניות של 180 מעלות, בעלות שיפוע של כ-45 מעלות. המסלול משמש למרוצים שונים כגון ספרינט , קירין , תחרות נקודות, מאדיסון ועוד. הרכיבה בוולודרום מתאימה לרוכבים בכל הרמות ומספקת חוויית אימון ייחודית, בטוחה ומהנה.

אופני ולודרום​

אופני ולודרום הם אופני כביש ללא הילוכים או מעצורים. הפדלים מניעים את הגלגל האחורי בתמסורת ישירה, כלומר אין פריילוף והפדלים זזים עם הגלגל האחורי. כדי לעצור יש להפעיל כוח בשעה 3 וב- 9 של הפדלים, עד שהאופניים מאיטים

התוכניות שלנו

למד לרכוב

שיעור התנסות // הסמכת מסלול // הסמכה מתקדמת

למד להתחרות

מבוא לתחרויות // אימוני סיבולת // אימוני ספרינט

רוכבים צעירים

התנסות // למד לרכוב // חוגים

איך מתחילים

המסלול פתוח בכל ימות השבוע ומתאים לרוכבים מגיל 8 בכל רמות הרכיבה.
​במסלול רוכבים עם אופניים מיוחדים שאפשר לשכור במקום. יש שתי אפשרויות לרכיבה על המסלול

1

שיעור התנסות

ההתנסות כוללת כשעתיים הדרכה להיכרות ופיתוח הכלים לרכיבה בוולודרום אולימפי. נלמד כללי התנהגות ובטיחות בוולודרום, נעבור על האופניים ועל ההבדל ביניהם לאופניים "רגילים" ונלמד יכולות רכיבה ייעודיות לוולודרום. רוכבים בכל הרמות מוזמנים להתנסות.

נלמד עקרונות רכיבה על אופני פיקסי (גיר קבוע), שליטה באופניים, רכיבה ללא מעצורים, כניסה ויציאה מהמסלול, רכיבה על המסלול ועקיפה. כמו כן, נבצע הקפות אישיות ורכיבה בקבוצה. הרוכבים ילמדו להכיר את:

  • האופניים, עלייה וירידה בטוחה ואיך עוצרים.
  • אזורי הרכיבה במסלול, עלייה וירידה בטוחה, רכיבה אישית וקבוצתית וטרמינולוגיית מסלול.
  • הרוכבים יעברו על המקצים הקיימים ברכיבת מסלול ויתנסו בחלק מהם לפי רמת הרוכבים.
  • לסיום תיערך תחרות ומדידת זמנים אישית.

2

הסמכת מסלול

ההסמכה כוללת ארבעה מפגשים של כשעתיים הדרכה להיכרות ופיתוח הכלים לרכיבה בוולודרום אולימפי. נלמד כללי התנהגות ובטיחות בוולודרום, נעבור על האופניים ועל ההבדל ביניהם לאופניים "רגילים" ונלמד יכולות רכיבה ייעודיות לוולודרום. רוכבים בכל הרמות מוזמנים.

​נלמד עקרונות רכיבה על אופני פיקסי (גיר קבוע), שליטה באופניים, רכיבה ללא מעצורים, כניסה ויציאה מהמסלול, רכיבה על המסלול ועקיפה. כמו כן נבצע הקפות אישיות ורכיבה בקבוצה.

​חובה לסיים הסמכת מסלול בהצלחה, כדי להמשיך להסכמות מתקדמות ולהירשם לשעות אימונים פתוחות ותחרויות.

הגעה לאימון

למה לצפות